Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Informacje ogólne
Miejskie Centrum Kultury im . Wł. St. Reymonta w Tuszynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej
strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności
cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie
w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://mcktuszyn.naszbip.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Zapewnienie dostępności niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.
Treść niedostępna
Treści niedostępne
• na podst. art. 3 ust. 2 pkt ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych (Dz.U. 2019 poz. 848):
• wyłączone z obowiązku posiadania napisów oraz audiodeskrypcji zostają filmy, które zostały opublikowane przed 23.09.2020
• wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności zostają mapy
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Witold Zwoliński, e-mail: komputery@moktuszyn.pl, telefon:426142589.
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, nastąpi najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Inne informacje i oświadczenia
Miejskie Centrum Kultury im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Miejskie Centrum Kultury im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie (MOK i MPB), ul. Noworzgowska 20A, Tuszyn
Do budynku prowadzą dwa wejścia znajdujące się na parterze. Główne wejście do budynku znajduje się od ul. Noworzgowskiej, przy głównym wejściu znajduje się pochylnia z poręczą, która umożliwia wjazd na wózkach osobom z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się winda, która umożliwia wjazd na pierwsze piętro. W budynku znajdują się dwie toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych ( na parterze i na I piętrze)
Obiekt nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych,
W obiekcie istnieje możliwość udzielenia informacji, obsługi osoby niepełnosprawnej.
Do budynku MCK można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem. W budynku MCK istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Filia Miejskiego Centrum Kultury im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie (filia MOK i filia MBP), ul. 3 Maja 49, Tuszyn
Do budynku prowadzi jedno główne wejście znajdujące się na parterze, przy ul. 3 Maja. Przy wejściu znajduje się pochylnia z poręczą, która umożliwia wjazd na wózkach osobom z niepełnosprawnościami. Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i pomieszczenia na parterze. Znajduje się tam również toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością. Budynek jest parterowy.
Obiekt nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie istnieje możliwość udzielenia informacji, obsługi osoby niepełnosprawnej. Do budynku MCK można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem. W budynku MCK istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Świetlica wiejska w Żerominie, ul. Tuszyńska 13D
Jest to budynek parterowy. Do budynku prowadzi jedno główne wejście znajduje się od strony ul. Tuszyńskiej, przy którym znajduje się pochylnia z poręczą, która umożliwia wjazd na wózkach osobom z niepełnosprawnościami. Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie pomieszczenia. Znajduje się tam również toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Obiekt posiada wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie istnieje możliwość udzielenia informacji, obsługi osoby niepełnosprawnej. Do budynku MCK można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem. W budynku MCK istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Świetlica wiejska w Zofiówce, ul. Źródlana 15
Jest to budynek parterowy. Do budynku prowadzi jedno główne wejście znajduje się od strony ul. Źródlanej. Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie pomieszczenia. Znajduje się tam również toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Obiekt posiada wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie istnieje możliwość udzielenia informacji, obsługi osoby niepełnosprawnej. Do budynku MCK można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem. W budynku MCK istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. W budynku jest pętla indukcyjna. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Informacje
Witold Zwoliński
Witold Zwoliński